Logo

समता स्कुलले गीत संगीतको रोयल्टी तिर्ने

काठमाडौं । प्रस्तोता समाज नेपाल, संगीत रोयल्टी संकलन समाज नेपाल र संगीत तथा चलचित्र उत्पादक समाज नेपाल र समता स्कुल (समता शिक्षा निकेतन)बीच रोयल्टी संकलन सम्बन्धमा बिहीबार सम्झौता भएको छ ।

प्रस्तोता समाजका कार्यवाहक अध्यक्ष निर्णय श्रेष्ठ, रोयल्टी संकलन समाज नेपालका कार्यवाहक अध्यक्ष चन्द्र शर्मा र संगीत तथा चलचित्र उत्पादक समाज नेपालका अध्यक्ष सूर्यबहादुर मगर तथा स्कुलका प्रधानाध्यापक अजय अधिकारीबीच स्कुलमा गीत संगीतको सार्वजनिक प्रयोग भएवापत रोयल्टी संकलनको सम्झौता भएको हो ।

संगीत तथा चलचित्र उत्पादक समाज नेपालका अध्यक्ष मगरले स्कुलमा हुने विविध सांगीतिक कार्यक्रममा गीत संगीत प्रसारण हुने भएकाले प्रसारित सामाग्रीवापतको रोयल्टीका विषयमा सम्झौता भएको बताए ।

प्रतिलिपि अधिकार ऐन २०५९ को दफा ३९ बमोजिम गठित प्रस्तोता समाज, रोयल्टी संकलन समाज नेपाल र संगीत तथा चलचित्र उत्पादक समाज नेपालले प्रतिलिपि अधिकार ऐन २०५९ को नियमावली ६१ को नियम १० मा उल्लेख भए बमोजिम गीत संगीतको सार्वजनिक प्रयोग भएवापत सिर्जित संगीत रोयल्टी संकलनको काम गरिरहेको छ ।

स्कुलका प्रधानाध्यापक अधिकारीले नेपाली गीत संगीतको श्रीवृद्धिका लागि गरिने रोयल्टी संकलनमा स्कुलले पनि सहकार्य गर्न पाएकोमा खुशी व्यक्त गरे । सम्झौता कार्यक्रममा स्कुलका अशु केसीलगायतको उपस्थिति थियो ।

Loading...
Comments